הפקת שמן ארגן טהור

שמן הארגן הנחשב לאחד השמנים הטובים והיקרים בעולם, מופק מאגוז הגדל על עץ הארגן. ידוע שבמרוקו מיבול של 6-8 עצי ארגן  מפיקים ליטר שמן אחד בלבד.
במשק אורן תהליך הפקת השמן ממוכן ומתבצע על ידי סחיטת  השקד  הטמון באגוז,  מ-50 ק"ג פרי מפיקים ליטר אחד של שמן. ראשית אוספים את האגוזים ומייבשים את השומר שעוטף אותם, הדומה לשומר של השקד הירוק. לאחר התייבשות השומר שהוא הקליפה החיצונית, מקלפים אותו ומוציאים את האגוז הכלוא בתוכו. צבע האגוז חום והוא נחשב לאחד האגוזים הקשים ביותר לפיצוח.

אמנם במרוקו ניתן לראות את הנשים אוספות את האגוזים מתוך גללי העיזים, מפצחות אותם באבנים ומפיקות את השמן בידיהן, אך בשנים האחרונות נעשה ההליך באופן מתקדם וממוכן. האגוזים נשברים על ידי מכונה מיוחדת  ששוברת בכל פעם מספר מועט של אגוזים, בתוך כל אגוז נמצא  שקד לבן אחד או שניים בעובי של דף נייר, את השקדים שמים במכונה שטוחנת ודוחסת אותם  על מנת  למצות כל טיפה של שמן  הארגן . היות והשקד אינו מכיל מים לא נידרש לבצע תהליך הפרדה בין השמן למים כמו שעושים בהפקת שמן זית לדוגמה. כל התהליך נעשה בכבישה קרה, ללא הפעלת כל אמצעי חום או ערבוב חומר אחר, בסוף התהליך שנמשך שעות ארוכות מקבלים שמן צהבהב שעובר תהליך סינון להפרדת חלקיקי שקד זעירים שצפים בתוכו  וזאת על מנת לקבל שמן ארגן צהוב וצלול. 
שמן הארגן הטהור מכבישה קרה מיועד לשימוש פנימי וחיצוני כאחד. השמן ידוע כמסייע לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, איזון לחץ דם כולסטרול וסכרת. כמו כן שימוש בשמן למריחה על פני העור מגביר את קצב החלפת התאים ומאט הופעת קמטים, מסייע לטיפול בעור יבש, בצלקות, בחתכים, בשפשפת, מסייע מאוד בריפוי כוויות, בטיפול בפסויאזיס ובאקזמה. השמן ידוע כמחזק ציפורניים ומומלץ לטיפוח השיער.

במרוקו, וכך גם אנו מפיקים לעיתים את שמן הארגן הטהור  באופן נוסף שנבדל באופן הטיפול בשקדים הלבנים, לאחר פיצוח האגוז, לפני סחיטת השמן מתוכם, קולים אותם מספר דקות, מחכים שיתקררו ואז ממשיכים בתהליך הנ"ל. כתוצאה מכך מופק שמן בעל צבע חום-אדמדם עם ארומה אגוזית . שמן זה משמש בעיקר לתיבול תבשילים ואו כתוספת ליצירת מאפים איכותיים. שמן ארגן כהה זה נחשב למבוקש על ידי טובי השפים בשל הטעם המיוחד שהוא מעניק למאכלים, מספיק להזליף רק כמה טיפות משמן הארגן על מנת לקבל טעם אגוזי עשיר וארומה נפלאה.